FOTONA ERB YAG LAZER İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Fraksiyonel lazerde iyileşme süresi kısadır ve süreç çok daha konforludur. Leke oluşum riski yok denecek kadar düşüktür.
Eva Estetik Klinik

F otona Erbium fraksiyonel lazer ameliyatsız yüz estetiği, cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve sivilce izi tedavisinde çok yüksek başarı ile kullanılan bir yöntemdir. Tüm yüzde anti aging amacıyla kullanıldığı gibi, göz çevresi, ağız çevresi ve boyun gibi özellikle şikayetçi olunan bölgelerde kırışıklık tedavisi amacıylada başarıyla kullanılır. Özelllikle göz çevresi kırışık tedavisi yanısıra göz altı morlukların tedavisindede başarılı sonuçlar sağlar. Göz altı morluk tedavisinde hastaların büyük kısmında göz altı lekeleri azaltıcı veya tamamen kapatıcı etkiye sahiptir.

Fraksiyonel erbium lazerin dalga boyu 2940 nm'dir. Estetik amaçlı yoğun kullanılan bir lazer türüdür. İçeriğinde su olan dokular tarafından emilir ve enerjisini bu dokuya aktararak dokuya yaygın hasar vermeden ablasyon yapar.

Fotona, Erbium fraksiyonel lazer de dünya öncüsüdür. Pekçok firma fraksiyonel lazer üretiyor olsa da firmaların kullandığı teknolojiler farklıdır dolayısıyla etkinlik ve güvenlik cihazdan cihaza değişir. Fotona erbium fraksiyonel lazer yüksek etkinlik ve maksimum güvenlik sunar. Yani başka cihazlarda örneğin 3 seansta elde edeceğiniz sonucu kliniğimizde tek seansta ve herhangi bir problem yaşamadan elde etme şansınız yüksektir.

Eva Estetik Klinik

Konvansiyonel ve fraksiyonel lazer in temel farkı nedir?

Konvansiyonel lazer uygulamalarında (eski karbondioksit lazerler) iyileşme uzun sürer ve leke, iz oluşumu gibi riskler yüksektir. Bu sebeple fraksiyonel lazer uygulamaları geliştirilmiştir. Fraksiyonel lazerde iyileşme süresi kısadır ve süreç çok daha konforludur. Leke oluşum riski yok denecek kadar düşüktür.

Fraksiyonel Er-YAG lazer uygulamasından sonra iyileşme sürecinde neler gözlenir?

Uygulama derinliğine bağlı olarak 5-6 saat ile 1 gün arasında değişen sürelerde bir kızarıklık olur, bu kızarıklık geçtikten sonra, uygulama derinliğine bağlı olarak 2-3 gün süren ciltte kuruluk, sütlü kahve görünümü meydana gelir. Genellikle 3-4 günde tamamen normale döner ancak derin uygulamalarda iyileşme 5-7 güne kadar uzayabilir.

Erbium fraksiyonel lazer hemen her cilt tipinde çok güvenli bir şekilde kullanılabilir. Fotonanın geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde güvenlikten taviz vermeden çok daha agresif ve derin çalışılabilir dolayısıyla klinik sonuçlar çok daha memnun edicidir.