FOTONA ERB YAG LAZER İLE YARA İZİ TEDAVİSİ

Cildin derinlerine kadar inen yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler. Bu izler skar olarak adlandırılırlar. Yok edilmeleri oldukça güçtür. Fraksiyonel lazer yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisine yeni bir boyut kazandırmıştır.
Eva Estetik Klinik
Fotona Erb YAG lazer sistemlerinde dünyanın lider firmasıdır. Kullanmakta olduğumuz sistem ile hem yara izinin derinliğine kolayca inmekte hem de cilde zarar vermeden kolayca iyileşmesini sağlamaktayız.

F raksiyonel lazer teknolojisi ile çok ince bir lazer ışığı kullanılarak cilt üzerinde birbiri ardına binlerce iğne deliği gibi delikler açılır. Cildin sadece belli bir kısmı lazer ışınlarına maruz kalarak tahrip olmakta, deliklerin aralarında kalan dokular ise zarar görmemektedir. Tahrip edilmeyen bu dokular iyileşme sürecinin çok hızlı olmasını sağlamaktadır. İyileşme süreci sırasında yeniden yoğun kolajen oluşumu tetiklenmekte, bu da cildin gerginleşmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda akne izlerinin belirginliği azalmakta, kırışıklıklar giderilmekte, gözenekler sıkışmakta, cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanmaktadır. Fraksiyonel lazer cilt gençleştirme (kırışıklık tedavisi, cilt sarkma tedavisi), sivilce (akne) izi tedavisi, çatlak tedavisinin yanı sıra yara izi tedavisinde mükemmel sonuçlar vermektedir.

Eva Estetik Klinik

Fotona Fraksiyonel lazer, en gelişmiş birbirini tamamlayıcı nitelikteki iki lazer kaynağının (Er:YAG+Nd:YAG) bir araya gelmesiyle hem ablatif hem de ablatif olmayan lazer tedavilerinin en iyisini, en mükemmel çözümlerle hitap edebilecek şekilde sunar. Fotona Fraksiyonel lazer, sahip olduğu yüksek enerjili Er:YAG dalgaboyu sayesinde epidermis ve dermisde azami hassaslıktaki ölçülerde kontrollü ablasyonu, hızlı iyileşme süresi, maksimum hasta konforu ve memnuniyetiyle sağlar. Sahip olduğu 'Smooth Mode' özelliği ile ablatif olmayan derin termal minimal etkili uygulama yapar. Ayrıca soğuk ablasyon modu ile cilt yenileme ve gençleştirme prosedürlerinde kontrollü olarak kombine eder.

Cildin derinlerine kadar inen yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler. Bu izler skar olarak adlandırılırlar. Yok edilmeleri oldukça güçtür.

Fraksiyonel lazer yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Yüzeyden gönderilen toplu iğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder ve beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatır.

Lazer tedavisi ile yara izi küçültülür, düzleştirilir ve çevre doku ile olan uyumu arttırılır. Her seansta izler yavaş yavaş azalır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.