FOTONA ERB YAG LAZER İLE GENİTAL ESTETİK (Genital Beyazlatma)

Fraksiyonel lazer, vajinal koyuluk problemi yaşayan kadınlar için son derece etkili, pratik ve zahmetsiz bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.
Eva Estetik Klinik
Fotona Erb YAG lazer sistemlerinde dünyanın lider firmasıdır. Lazer vajinal beyazlatma (LVB) operasyonu son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Güvenli, etkili ve kolaydır. Anestezi gerektirmez, işlem sırasında duyulan ağrı minimaldir ve hastalar günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

F raksiyonel Erbium, estetik amaçlı yoğun kullanılan bir lazer türüdür. İçeriğinde su olan dokulartarafından emilir ve enerjisini bu dokuya aktararak dokuya yaygın hasar vermeden ablasyon yapar. Erb. Fraksiyonel Lazer ameliyatsız yüz estetiği, cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi, yara-sivilce-akne izi tedavisinde olduğu gibi genital estetik ve genital beyazlatmada da çok yüksek başarı ile kullanılan bir yöntemdir.

Eva Estetik Klinik

Vajinal koyuluk, kadın genital bölgesinin pigmentasyonunun vücudun diğer bölgelerine oranla fazla olmasıdır. Kişinin doğal yapısından dolayı meydana gelir ve herhangi bir hastalık belirtisi değildir.Genital bölgede dış dudak ve iç dudaklarda gözlenen kahverenginden siyaha uzanan bu koyuluğun neden kaynaklandığı tam olarak bilinememekle beraber, genelde hamilelik ve sıcak ağda-lazer epilasyon sonrası gözlenen yanıkların etken olduğu düşünülmektedir.

Bu durum aslında sağlık açısından herhangi bir problem oluşturmaz. Asıl sorun kadınların özel hayatında bunu bir sorun olarak görmeleridir. Bu sorunu yaşayan pek çok kadın bunu cinsel hayatlarında bir stres kaynağı olarak algılarlar ve bu durum cinsel hayatlarının kalitesinin düşmesine yol açar. Bu nedenlerden dolayı vajinal koyuluk problemi olan çoğu kadın beyazlatmaya yönelik birçok tedavi dener. Tedavide bugüne dek beyazlatıcı kremler, asitle soyma gibi yöntemler kullanılsa da hastaların pek fayda gördüğü söylenemez.

Fotona Lazer ile renk açma işlemi üsteki koyu renkli deri tabakasının ısı etkisiyle buharlaştırılması, yanık iyileşmesi sonrası açık pembe renkli derinin ortaya çıkmasıdır. Yanığın iyileşmesi yaklaşık 5 günlük bir zamandır. Bu süreçte hasta antibiotikli krem kullanır. İyileşmeyi takiben uygulamanın 15. gününde renk açıcı krem uygulamasına başlanır. Uygulama uyuşturu deri kreminin sürülüp 30 dk bekletilmesi ile rahatça yapılabilmektedir. Sadece iç dudak uygulaması 15-20 dk, iç dudak+dış dudak uygulaması 45-50 dk sürebilmektedir. Kontrol 1 ay sonra planlanır ve rengi açılmayan küçük alanlara tekrar uygulama yapılabilir.

Lazer vajinal beyazlatma (LVB) operasyonu bu açıdan bakıldığında son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Güvenli, etkili ve kolaydır. Anestezi gerektirmez, işlem sırasında duyulan ağrı minimaldir ve hastalar günlük aktivitelerine hemen dönebilir. LVB vajinal koyuluk problemi yaşayan kadınlar için son derece etkili, pratik ve zahmetsiz bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.