FOTONA ERB YAG LAZER İLE SİVİLCE İZİ TEDAVİSİ

Sivilce İzi Tedavisinde en etkin çözüm Fraksiyone Erb-YAG lazerdir.
Eva Estetik Klinik
Fotona Erb YAG lazer sistemlerinde dünyanın lider firmasıdır. Kullanmakta olduğumuz sistem ile hem sivilce izinin derinliğine kolayca inmekte hem de cilde zarar vermeden kolayca iyileşmesini sağlamaktayız.

S ivilce izleri pekçok birey için ciddi bir sorun olmaktadır. Genelde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen bu kimseler için, sivilcelerin ciltte yaratmış olduğu çukurluklar ve izler önemli bir psikolojik stres faktörü haline gelmektedir. Kliniğimize sivilce izi problemi ile başvuran hastalarımızın çoğu bu izlerden kurtulmak için çok şeyler denediklerini ve pekçok hekime başvurduklarını anlatırlar. Bu noktada Fraksiyonel lazer çok güçlü ve etkin bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz gençleştirmede kullanılan lazer sistemleri, belli bir derinliğe kadar yüz derisinin üst katmanlarını buharlaştırır ve derinin kendini yenilenmesini uyarır. Bu sayede bu lazer sistemlerini cilt yenileme yani rejuvenation için kullanabildiğimiz gibi, aynı etkiyi bu kez cildi soyarak sivilce izlerinin silinmesi amacıyla kullanmaktayız.

Eva Estetik Klinik

Sivilce izi tedavisinde kullanılan lazer sistemlerinde, sivilce izinin durumuna göre inmeniz gereken derinlik çok daha fazladır. Yani örneğin bir cilt gençleştirmede 100-400 mikron derinliğe inmek yeterli iken, sivilce izi tedavisinde inmeniz gereken derinlik 1000 mikrona kadar çıkabilir. Bu durumda iki önemli sorun karşımıza çıkar, birincisi kullandığınız lazer sistemi bu derinliğe inebilecek güçte olmalıdır, diğer bir sorun ise bu kadar derinliğe indikten sonra derinin iyileşmesinde herhangi bir problem yaşanmamalıdır. İşte Fotona Erb YAG lazer sistemi bu noktada ihtiyacımız olan bu iki özelliği de karşılar.

Fotona Erb-YAG lazer sistemlerinde dünyanın lider firmasıdır. Kullanmakta olduğumuz sistem ile hem sivilce izinin derinliğine kolayca inmekte hem de cilde zarar vermeden kolayca iyileşmesini sağlamaktayız.

Lazerle sivilce izi tedavisi nasıl yapılır?

Tedavi öncesi, mevcut izlerin derinliği ve yaygınlığı ile kişinin cilt tipi değerlendirilerek bir tedavi programı oluşturulur. İşlem öncesinde eğer kişide “uçuk çıkması” hikayesi var ise korunma amaçlı bir antiviral kullanılması ve işlem sonrasında eğer ihtiyaç duyulursa önerilecek oranda bu tedaviye devam edilmesi gerekir. Uygulama öncesi yüzünüze ağrı kesici bir krem uygulama yapılır, uygulama sırasında kullanılacak soğuk hava ile neredeyse hiç ağrı hissetmemeniz sağlanmış olacaktır. Bu soğuk hava aynı zamanda cildin hasar görmesini de azaltacaktır. Uygulama alanın genişliğine ve izlerin derinliğine bağlı olarak 20-30 dk kadar sürer.