MEZOTERAPİ

Mezoterapi, çeşitli cilt problemleri için haricen bir uygulama yapmak yerine problemleri çözücü ilaçların direk olarak sorunlu bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.
Eva Estetik Klinik

M ezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir. İlk kez 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış olup, 1987 yılından itibaren Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir. Halen tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır. Kullanıldığı yerler çok geniş bir alan olmakla beraber ilk akla gelenler spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi ve kozmetik tedavilerdir. Mezoterapinin faydalı olduğu estetik sorunlar ise selülit, bölgesel yağlanmalar, vücut şekillendirme, kilo kaybı, yüz “mezolifting”i, gözaltı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavileridir.

Tedavi edici ajanların cildimize dışarıdan sürülmesi yerine doğrudan deri içine çok küçük ve özel enjektörler yardımı ile verilmesi işlemine mezoterapi adı verilmektedir. Mezoterapi ilaçları cildi besleyen, nem ve kuruluğunu gideren, güneş ve yaşlılık lekelenmelerini tedavi etme özelliğine sahip, kırışıklığı belli oranlarda azaltmayı başarabilen ilaçlardır.

Mezoterapi İlacı Nedir?

Bu ilaç hekim tarafından kokteyl edilen ve gerekli dozda enjekte edilen bir ilaçtır. İlacın içinde; vitamin, mineral, protein, hyaluronik asit, kolajen ve hücre yapımını arttıran elementler vardır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle anti aging için yapılan mezoterapiler yani gençleştirme ve yaş alamama önlemi için yapılan mezoterapiler kombin halinde uygulanmaktadır. Yani sorunlu olan tüm alanlara belli bir orantı planlanarak uygulanır. Bu şekilde daha dengeli bir görünüm elde edilir. Çünkü tek bir alana yapılan mezoterapi işleminden sonra mezoterapi yapılmayan bölge daha yaşlı görünür ve göze batar. Anti aging tam ve çok yönlü olmalıdır. İşte uygulama yapılan bölgeler:
-Yüz (alın, yanaklar, çene ..)
-Boyun, gıdı
-Dekolte
-Eller
-Kol
-Bacak
-Göbek, karın
-Saç derisi

Hangi Problemlerin Tedavisinde Kullanılmaktadır?

Mezoterapi, yaşlılık belirtisi olan tüm sorunları çözümleyebilir.
-Kırışıklık
-Renk değişimleri
-Yağ dokularının kümelenip fazlalık görünümü yaratması
-Selülit
-Çatlaklar
-Derinin rengini açıp daha canlı gösterme
-Ciltteki yağlanmaları kontrol altına alma
-Akne izi
-Sivilce izi
-Lekelerin tedavisi gibi bir çok problemde kullanılan mezoterapi anti – aging özelliği taşır.