IŞIK DOLGU

Işık dolgusu yüzde aydınlık ve parlak bir görünüm yaratan, aynı zamanda cildin toparlanmasını sağlayan bir dolgu türüdür. Tüm yüze, göz altı ve boyun dahil kullanılabilir. Işık dolgusu minik enjeksiyonlarla tüm yüze uygulanır.
Eva Estetik Klinik

C ilt her geçen gün daha da yaşlanır ve eski diriliğini canlılığını kaybeder. Ciltte ki bu görünümün en önemli sebebi ciltteki hyaluronik asit içeriğinin azalmasıdır. Hyaluronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Küçük bir çocuğun yanağındaki canlılık ve dolgunluk yaşlandıkça kaybolur. Işık dolgusu bu kaybolan nemim tekrar kazanılmasını ve cildin tekrar yoğunlaştırılmasını hedefler.

Işık dolgusu; cildin ışığı yansıtma kapasitesini artırmak için yapılan çok tercih edilen bir uygulamadır. Cildin kalitesini arttıran ve ışık yansıtıcı özelliği olan, dolgunun anti-aging bakımlarının istenilen bir tamamlayıcısıdır. Cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ciltte sıkılaşma, parlama ve nemlendirme sağlar.

Işık dolgusu 3 hafta aralarla, 3 seansta yapılan bir uygulamadır. Özel olarak hazırlanmış dolgu yüz bölgesinde tanımlanmış noktalara enjekte edilir. İçerdiği hyaluronik asit, antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış uyarılara karşı savunmasını arttırıyor , cildin nemini geri veriyor, hücre yenilenmesini uyaran bir etki sağlayarak parlak bir görünüm elde ediliyor. Böylece nemli olan cilt ışıltılı bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Amacı, cilde, ışığı yansıtma kapasitesini tekrar kazandırmak. Işık dolgusunun içeriği; hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden oluşuyor. Hyalüronik asitin yaşla birlikte vücuttaki üretimi de azalıyor. Böylece yaşlanma belirtileri olan ciltte matlık, kuruluk, cansızlık ve kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Bu yüzden hyalüronik asit dışardan verilmesi gerekmektedir. Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde, derinin kalitesini olumlu yönde değiştirir.

Göz altı ışık dolgusu ise daha yoğun hazırlanmış dolgu maddesinin göz altı halkaları ve göz yaşı oluğu deformitesinin düzeltilmesi amacıyla uygulanır.