BOYUN GERME AMELİYATI

Estetik boyun germe ameliyatları, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonlarını tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulamak mümkündür.
Eva Estetik Klinik

B oyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerin başında geliyor. Ayrıca genç yaşlarda olmasına rağmen, genetik sebeplerden ve ya kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen boyun sarkması sorunları gözlenebilir. Boyunda gevşemiş, sönük balon görüntüsü, fazlalık yağ dokusu, yerçekimine yenik düşmüş kas yapısı, hindi boyun olarak tabir edilen deformiteler ve belirgin gıdık yapısı gibi sorunlar boyun germe operasyonlarının belli başlı konuları arasında yer alır.

Boyun ve alt yüz germe işlemlerinde bazen kulak ön ve arkasından bazen de çene altından bir kesi yapılır. Yüz ve boyun derisi serbest kalır. Derinin fazla kısmı çıkartılır. Gerekirse liposuctionla gıdı, çene altı bölgesindeki yağlar alınır.

Boyun estetiğini aslında yüz estetiğinden ayrı tutmak çoğu zaman hatalı olacaktır. Boyun yüzün devamı niteliğinde bir bölgedir ve gençleştirme çalışmalarının bir bütün halinde yapılması gerekir. Boyun bölgesindeki bu sorunlar, yüz bölgesinde de var ise, beraber yapılan operasyonla çok daha çarpıcı ve etkili sonuçlar alınır.

Genellikle yüz germe ile boyun germe kombine olarak planlanır. Bu ameliyatlar genel olarak genel anestezi ile uygulanır.

Her ameliyatta olduğu gibi burada da iz kalabilir, ancak çene altı, favori hattı arkası ve kulak önü ve arkasından yapıldığı için dikkat çekmez