FOTONA ERB YAG LAZER İLE BEN ALDIRMA

Cilde yepyeni bir boyut katan Fotona Fraksiyonel lazer, hem benlerden kurtulmanızı hem de cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilmektedir. Dünyadaki en yeni teknoloji ile geliştirilmiş olan Fotona Erb YAG lazer cihazının etkin soğutması sayesinde ağrı ya da acı hissedilmez
Eva Estetik Klinik
Fotona Erb YAG lazer sistemlerinde dünyanın lider firmasıdır. Kullanmakta olduğumuz sistem ile cilde zarar vermeden benlerinizden kolayca kurtulmanızı sağlamaktayız.

B enlerin %90‘ı sonradan oluşur sadece %10‘u doğuştan vardır. Ergenlik döneminde ben oluşumu artar benlerin en çok çıktığı dönem 20-30 yaşlardır. İleri yaşlarda yeni ben oluşumu dikkatli incelenmelidir. Sıradan benlerden kanser gelişme riski düşüktür, benlerin kesilmesi, oynanması kanser riskini artırmaz.

Eva Estetik Klinik

Doğuştan olan benlere konjenital nevüs denir. Bunlardan da 10 cm çapından büyük olanlara dev konjenital nevüs ismi verilir. Bu benlerde ben kanseri gelişme olasılığı diğer benlerden yüksek olduğundan dolayı düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Güneşe maruz kalmak diğer deri kanserlerini artırdığı gibi ben kanseri riskini de artırır. Özellikle çocuk yaşta su toplayacak kadar güneş yanığı olan insanlarda ben kanseri riski çok artar.

Eskiden var olan benlerde şekil değişikliği, hızla büyüme, renk değişikliği tespit edilirse doktora başvurmanız gerekir.

Lazerle ben alımı

Farklı bölgelerde farklı sayılarda ve farklı renklerde meydana çıkan benleri aldırmak için birçok yöntem geliştirilmiştir. Tedaviden hemen sonra beninizin büyüklüğü kadar kabuk oluşur; 1 hafta içinde kabuk düşer ve 1 ay içinde hiçbir iz kalmaz. Fraksiyonel lazer bugün birçok leke giderici operasyonlarda veya gençleştirme operasyonlarında başrol oynar. Yine aynı şekilde ben aldırmak için başvurulmaktadır.

Cilde yepyeni bir boyut katan bu yöntem, hem benlerden kurtulmanızı hem de cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilmektedir.