ALIN GERME AMELİYATI

Alın germe estetiğinde sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germe sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin. Alın germe estetiği, kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır.
Eva Estetik Klinik

A lın germe ameliyatı, özellikle yüz germe ve göz kapağı estetiği ihtiyacı olan hastalarda gerekebilen bir durumdur. Aslında mimik çizgilerimizden olan alın çizgileri, zamanla derinleşerek dikey ve yatay çizgiler oluşturur. Bu da kişiye yorgun ve yaşlı bir ifade kazandırır. Kaş düşüklüğü, alın kırışıklıkları ve çatık kaşlar alın germe ameliyatı nedenlerindendir.

Alın germe ameliyatında, saçlı deri içinden bir kesi yapılır. Daha sonra alnınızı saran deri alttaki dokulardan ayrılır ve bu bölgede bulunan kaslara müdahalede bulunulur. Fazla olan deri çıkartılarak kesi anatomik planda kapatılır. Operasyondan sonra 5 gün alın ve göz çevresinde şişlikler olacaktır. 1-2 pansuman yeterli olacaktır. Yaklaşık 10 günde dikişler alınacaktır. Dikişler saç içerisinde olduğundan ameliyat izi kalmamaktadır. Günlük hayatınıza ve işinize 7-10 günde dönebilirsiniz.

Yüksek kaş, çatık olmayan kaş ve gergin bir alın bu ameliyatla planlanan hedefledir. Aşağıdaki özelliklerden birine ya da bir kaçına sahipseniz alnınızı gerdirmeyi düşünebilirsiniz.

Kaşlarınız düşükse ve olması gerekenden aşağı durarak yorgun ve üzgün görünmenize neden oluyorsa,

Alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa, İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa,

Alın Germe Ameliyatı İle Birlikte Yapılabilecekler

Alın germe ameliyatı bu problemlerin düzelmesini sağlar. Kaşlar istenen oranda kaldırılabilir. Genellikle bu müdahale fazla derinin alındığı ve yüzün orta ve alt bölümünün sıkılaştırıldığı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Şayet üst göz kapağınızın sarkmış ve gözlerinizin altında torbacıklar oluşmuşsa estetik cerrahınız alın germe ameliyatının yanında göz çevresi ameliyatı da önerebilir.

Ameliyat öncesinde doktorunuz, muayene sırasında siz çeşitli mimikler yaparken her adalenin hareketine dikkat ederek alnınızı ve üst gözkapağı bölgenizi inceler. Sonra kaşlarınızın düşük olup olmaması, yüzünüzdeki oranlar, üst gözkapağınızdaki fazla deri miktarı ve saçlarınızın alnın neresinden başladığını da göz önünde tutarak sizin için en uygun ameliyat tekniğine karar verir. Ameliyat sıklıkla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.